IW-5651NL20 – 5651 Network Logger

Her işletme bu kanunun belirttiği şekilde internet kayıtlarını tutmak zorundadır.

5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” 23 Mayıs 2007 tarihinde 26530 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. 5651 Sayılı Kanun internet ortamında yapılan yayınların sistematik bir düzen ve kontrol altına alınması ve aynı zamanda yapılan bu yayınlar yoluyla işlenen suçlar ile mücadele edilmesi hakkındaki kanundur.

İnternete erişen cihazların kaydını tutup, Zaman Damgası ile imzalatmadığınız sürece, internet hattınız üzerinden işlenen suçlardan siz sorumlusunuz.

Ice White – 5651 Network Logger ne işe yarar?

5651 Network Logger, 5651 sayılı kanunun emrettiği şekilde ağda bulunan cihazların kaydını tutmakla kalmaz, aynı zamanda dilenirse ağda bulunan cihazların internet erişimlerine izin vermeden önce SMS aracılığıyla doğrulama yapmasını sağlar.

Böylelikle ağınız üzerinden internete erişen kişilerin cep telefonu numaraları da cihaza kaydedilmiş olur.

5651 Network Logger, tek başına çalışabilen bir cihazdır. Alternatif servisler gibi aylık aboneliklere ihtiyaç duymaz. Ürünü bir kez satın aldığınızda, yıllar boyu kesintisiz kullanabilirsiniz.

5651 Network Logger ile birlikte, yasanın emrettiği tutulan kayıtların zaman damgası ile imzalanması işlemi için Ice White anlaşmalı servis sağlayıcıları aracılığıyla size 5 yıllık zaman damgası servisini ücretsiz sunuyor. 5 sene sonrasında ise çok uygun fiyatlarla yenileme yapabilir veya başka bir servis sağlayıcıdan kendiniz satın alabilirsiniz.

5651 Network Logger aynı zamanda, dahili olarak bir internet sansür sistemiyle birlikte gelmektedir. 5651 Network Logger önceden hazırlanmış sürekli güncellenen engelleme listelerine erişebilmektedir. Bu listeler, cinsellik, reklam, alkol/uyuşturucu ve bunun gibi daha bir çok gruplandırılmış internet sitesi barındırmaktadır. Ayrıca dilerseniz, internet adresini girerek istediğiniz internet sitelerine de erişimi yasaklayabilirsiniz. Böylelikle ağınızı daha da güvenli tutabilirsiniz.

Karşılama portalı

Kullanıcılar internete bağlanmadan önce ziyaret ettikleri, dilediğiniz mesajları, haberleri, kurumunuzun sosyal medya hesaplarını gösterebileceğiniz, hatta cafe/restoran menüsünü gösterebileceğiniz portal.

Kullanıcı / Ziyaretçi istatistikleri

İnternet erişiminin en yoğun olarak kullandığı zamanlarını, müşterilerinizin kurumunuzu ziyaret sıklığını görüntüleyebilirsiniz.

KVKK uyumlu bilgi toplama ve pazarlama

İnternete erişen kullanıcıların bilgilerini Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun toplayabilir, ziyaretçilere erişim başlangıcında veya toplu bir şekilde SMS gönderimi yapabilirsiniz.

Cihaz Özellikleri

  • Allwinner A64 1.2 Ghz Quad-Core ARM Cortex A53
  • 2Gb DDR3 Ram
  • WiFi 802.11 b/g/n/ac BT4.0
  • 10/100/1000Mbps Ethernet
  • HDMI Port
  • 16Gb Micro SD Card
  • Kolay Yönetim Paneli